Casedays

Kulübümüzün her yıl düzenli olarak kariyer ofisi ile birlikte düzenlediği Casedays (Vaka Çalışmaları) etkinliklerinde birçok önemli firmanın farklı departmanlarını okulumuza davet ediyoruz. Her dönem 3-4 kez gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte firmalar tarafından sunulan vaka 4-5 kişilik gruplar halinde öğrenciler tarafından çözülmektedir. Bu vakaları başarılı şekilde çözüme kavuşturan gruplar ise firma tarafından ödüllendirilir.

 

Kimler Katılabilir?

Casedays etkinliğimize sadece Sabancı Üniversitesi öğrencileri katılabilmektedir. Her vaka çalışmasına katılım 25-30 kişi ile sınırlandırılmaktadır. CV elemesine göre katılımcılar seçilmektedir.

Sektör Yolculuğu

Kulübümüzün her yıl düzenli olarak yaptığı Sektör Yolculuğu etkinliklerinde iş dünyasını sektör bazında ele alarak; sektörlerin içyapılarını, çalışma şartlarını ve staj olanaklarını birinci ağızdan öğreniyoruz. Birçok önemli ismi ağırladığımız bu etkinlikle katılımcılarımızdan kariyer hikayelerini dinliyor ve sektör hakkında A’dan Z’ye bilgi ediniyoruz. 2015-2016 Sonbahar döneminde Sektör durağımız FMCG Sektörüydü.

 

Kimler Katılabilir ?

Sektör Yolcuğu etkinliklerimize okul ve bölüm ayırt etmeksizin herkes katılabilmektedir.

Ekonomi Sohbetleri

Ekonomi Sohbetleri, her yıl farklı bir sektör üzerinde yoğunlaşarak seçilen sektörün ekonomi ile ilişkisi, sektörde yaşananlar, sektörün geleceği, çalışma ve iş fırsatları konularına değinmek üzere farklı branşlarda profesyonelleri konuk ettiğimiz etkinliğimizdir. Bu etkinlikte profesyoneller, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak sektör hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. 2015-2016 Bahar döneminde Ekonomi Sohbetleri başlığı altında Medya Ekonomisi Zirvesi etkinliğimiz yer almaktadır.

 

Kimler Katılabilir ?

Ekonomi Sohbetleri etkinliklerimize her okul ve bölümden öğrenci katılabilmektedir.

Bölüm Tanıtımları

Bölüm Tanıtımları, her sonbahar döneminde hoca-mezun-öğrenci işbirliğiyle MBA, MIF, ECON ve Management bölümlerinin pizza ikramı eşliğinde tanıtıldığı etkinliğimizdir. Bu bölümlerin tanıtımları konuk ettiğimiz bölüm hocaları ve okulumuzdan geçmiş yıl mezunları tarafından yapılmaktadır.

 

Kimler Katılabilir ?

Bölüm Tanıtımları etkinliğimize sadece Sabancı Üniversitesi öğrencileri katılabilmektedir.

Eğitimler

Sabancı Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Kulübü olarak ile her sene şirketler veya belli kuruluşlar ile birçok konuda eğitim gerçekleştirmekteyiz. Eğitimlerimiz arasında her bahar dönemi okulumuzda Finans Cafe'de Koray Şimşek hocamız ile gerçekleştirdiğimiz Finans Eğitimi de yer almaktadır. Liderlik eğitimi gibi kişisel gelişim alanında öğrencilere katkı sağlayacak eğitimleri gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 2015-2016 Bahar döneminde ise Mülakat Teknikleri ve Dijital Pazarlama eğitimi gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

 

Kimler Katılabilir ?

Finans Cafe etkinliğimize sadece Sabancı Üniversitesi öğrencileri katılabilmektedir. Diğer eğitimlerimize ise okul ve bölüm ayırt etmeksizin herkes katılabilmektedir.

Denetim ve Danışmanlık 

Ekonomi ve İşletme Kulübü Denetim ve Danışmanlık komitesi olarak, bu sektörlerde çalışan profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilen seminerler ile öğrenci arkadaşlarımıza danışmanlık ve denetim sektörlerini tanıtmak ve aynı zamanda bu sektörlere ilgi duyan ve kariyerlerinde bu sektörlerde çalışmak isteyen arkadaşlarımıza bir kariyer köprüsü olmayı hedeflemekteyiz. 2015-2016 Sonbahar döneminde gerçekleştirdiğimiz seminerimizin konusu Aile Şirketi Yönetimi, Kurumsallaşma ve Markalaşma konuları üzerineydi.

 

Kimler Katılabilir ?

Denetim ve Danışmanlık etkinliklerimize okul ve bölüm ayırt etmeksizin herkes katılabilir.

Şirket Tanıtımları ve Şirket Gezileri

Sabancı Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Kulübü olarak her sene şirketler ile işbirliği kapsamında şirket gezileri ve şirket tanıtımları gerçekleştirerek öğrencilerin; şirket kültürü, departmanları, iş ve staj olanakları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayarak o şirketi daha yakından tanımasını hedeflemekteyiz. 

 

Kimler Katılabilir ?

Şirket Tanıtımı ve Şirket Gezileri etkinliğimize sadece Sabancı Üniversitesi öğrencileri katılabilmektedir. 

Büyük Buluşma

Sabancı Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Kulübü olarak her sene yaptığımız marka etkinliklerimizi  2016 yılı itibariyle Büyük Buluşma çatısı altına almaya karar verdik. Büyük Buluşma'17'de Fütürizm ve İnovasyonu masaya yatırmış olan Büyük Buluşma katılımcılarına vizyon katmaya ve yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Kimler Katılabilir ?

Büyük Buluşma,7'den 70'e herkesin katılabildiği bir etkinliktir.

SuChallenge

Sabancı Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Kulübü olarak Sabancı Üniversitesi Mezunlar Derneği (SUMED) ile işbirliği ile 2016 yılı itibariyle altıncısını düzenlediğimiz SuChallenge, katılımcıların kendi kurdukları ikişer kişilik ekipler ile SUMED ürünlerini kampüs içerisinde sattıkları bir pazarlama/satış yarışmasıdır. 

 

Kimler Katılabilir ?

SuChallenge'a sadece Sabancı Üniversitesi öğrencileri katılabilmektedir. 

Ekonomi ve İşletme Kulübü olarak

her dönem çok sayıda kariyer etkinliği gerçekleştiriyoruz.

 

Etkinlik Takvimine göz atın

 

Sabancı Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Kulübü
Sabancı Üniversitesi, Orta Mahalle, Üniversite Caddesi No:27 Tuzla, 34956 İstanbul, TÜRKİYE 

eik@sabanciuniv.edu